![Fåtölj, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux, Eva Hög, Höjd: 111 - 1323 1041 - Metropol Auktioner Fåtölj, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux, Eva Hög, Höjd: 111 - 1323 1041 - Metropol Auktioner](https://www.metropol.se/imagebank/medium/1001/%7B30A35A14-B12B-43D6-B1D3-7739F7082C88%7D.jpg)
Fåtölj, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Dux, Eva Hög, Höjd: 111 - 1323 1041 - Metropol Auktioner
![Fåtölj, Eva, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - Fåtölj, Eva, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -](http://www.metropol.se/imagebank/larges/1001/%7B183B4749-971D-41DF-84D9-66B70570198B%7D.jpg)
Fåtölj, Eva, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
![Fåtölj, Eva, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - Fåtölj, Eva, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -](http://www.metropol.se/imagebank/larges/1001/%7BA3E2B263-1B31-4537-9DCF-6F8D354329D0%7D.jpg)
Fåtölj, Eva, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
![BRUNO MATHSSON. "Eva", fåtölj, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1964, stomme av skiktlimmat böjträ av björk, klädd i svart läder. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet BRUNO MATHSSON. "Eva", fåtölj, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1964, stomme av skiktlimmat böjträ av björk, klädd i svart läder. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet](https://images.auctionet.com/thumbs/large_item_2088110_f0c6f88e48.jpg)
BRUNO MATHSSON. "Eva", fåtölj, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1964, stomme av skiktlimmat böjträ av björk, klädd i svart läder. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
![Fåtölj med linnegjord. Modell Eva låg. Brännsign. Bruno Mattsson Made in Värnamo 1993. – Auktionshuset i Örebro AB Fåtölj med linnegjord. Modell Eva låg. Brännsign. Bruno Mattsson Made in Värnamo 1993. – Auktionshuset i Örebro AB](https://www.auktion-orebro.se/wp-content/uploads/auktioner/459/459-70-1651775101.jpg)